فروشگاه مینی نی نی mini-nini.com

خرس‌های عروسکی همچنان در صدر تقاضا

خرس‌های عروسکی همچنان در صدر تقاضا

دنیای اقتصاد : عروسک‌فروشان و اسباب بازی‌فروشی‌های خیابان میرزای‌شیرازی می‌گویند در روز مادر به‌طور میانگین ۳۰ درصد پارسال فروش داشته‌اند و پیش‌بینی می‌کنند فروش روز ولنتاین هم در همین حد باشد. همین‌طور قیمت انواع عروسک و اسباب‌بازی به سبب اینکه وارداتی هستند همراه با نرخ دلار صعود کرده اما پایین نیامده. کالایی که توفیق تازه‌ای نزد مشتری‌ها یافته عروسک‌های دست‌ساز است اما همچنان خرس‌های پشمالو گنده در صدر تقاضا هستند.
خرس‌های عروسکی همچنان در صدر تقاضا

 پیش‌بینی ۳۰ درصدی

خیابان میرزای‌شیرازی بعد از خدری. هنوز زمین از باران دیروز خیس است و به‌رغم آفتابی بودن هوا، آسمان به سختی دیده می‌شود. انواع عروسک از خرس‌ و اردک و گربه و لاک‌پشت از پشت ویترین‌های شیشه‌ای خودنمایی می‌کنند. یکی از اسباب‌بازی‌فروشی‌های این خیابان پیرمردی است که به‌نظر بالای ۵۵ سال سن دارد. ریش بلند و سفید و همین‌طور سبیلی که از بغل تاب خورده او را شبیه بابانوئل کرده به‌طوری‌که توجه مشتری‌ها را به خود جلب کرده است:‌ «هنوز کو تا ولنتاین؟ امید ما هم به همون شب ولنتاین است و باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.» بهرامی همان‌طور  که عروسک را از دست مشتری می‌گیرد و سر جایش در قفسه می‌گذارد درباره شرایط کسب‌وکارش به خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: «اوایل سال که کلا مغازه بسته بود و اجازه نداشتیم باز کنیم، البته خطرناک هم بود. بعدش هم که مردم کم‌کم به شرایط عادت کردند و بیرون آمدند جنس‌ها آنقدر گران شده بود که حس اصحاب کهف را داشتند.» او می‌خندد و موازی با خط ویترین به انتهای مغازه می‌رود. لیوان چای را برمی‌دارد: «بیشتر جنس‌هایی که می‌فروشیم از چین وارد می‌شود. اوضاع دلار باعث شد قیمت‌ها افزایش پیدا کند و شیوع کرونا هم شرایط را بدتر کرد. البته قرنطینه بد هم نشد. خانواده‌هایی که توان خرید داشتند برای بچه‌ها اسباب‌بازی نخریدن دوران قرنطینه را جبران کردند.»‌ بهرامی جرعه‌ای چای می‌نوشد و لیوان را روی میزش می‌گذارد: «دوران قرنطینه همه بچه‌ها حوصله‌شون سر رفته بود و به محض اینکه شرایط کمی عادی شد کمی فروش ما بهتر شد اما بعد از دو هفته به روال قبل برگشتیم. با یک بالا و پایین شدن دلار هم که قیمت‌ها ماشاءالله کلی بالا می‌رود.» این فروشنده در خیابان میرزای‌شیرازی به خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید بسیاری از بنکداران جنس‌های از قبل واردشده را به قیمت روز روانه بازار می‌کنند: «کاری هم نمی‌شود کرد دیگر. واردات کم شده و آنها هم از این فرصت بیشترین استفاده را کردند.» بهرامی پیش‌بینی می‌کند ولنتاین امسال ۳۰ درصد پارسال فروش داشته باشد: «پارسال بزرگ‌ترین خرس نهایتا ۵ میلیون تومان بود اما امسال خرس ۸ میلیون تومانی هم داریم.» او به خرس بزرگ قهوه‌ای که به دیوار تکیه داده و پاهایش را دراز کرده است اشاره می‌کند: «این عروسک فروردین یک میلیون قیمت داشت الان رسیده به ۲ میلیون و ۵۰۰. پارسال با ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان می‌شد در همین سایز خرس خرید.»

 توفیق تازه عروسک‌های دست‌ساز

کمی بالاتر مغازه‌ کادویی است. انواع عروسک و قاب‌های نقاشی و همین‌طور کالاهای لوکس دکوری پشت ویترین ردیف شده‌اند. فروشنده مردی میانسال و تنومند است. حسینی می‌گوید پیش‌بینی می‌کند ۲۰ درصد سال گذشته فروش داشته باشد: «پارسال ولنتاین خوبی داشتیم اما امسال فکر نمی‌کنم.» او کرونا و کاهش قدرت خرید را به‌عنوان دلایل خود ذکر می‌کند: «مردم پول ندارند. کادو باید به نرخی باشد که برای مشتری معقول به‌نظر برسد مگر کادوهای لوکس. مثلا قیمت یک مجسمه یا تابلو نسبت به پارسال حداقل دوبرابر شده است.» او به جعبه‌ای چوبی اشاره می‌کند. جعبه‌ای که رنگ قهوه‌ای سوخته‌ای دارد و پس از باز شدن یک عروسک نقره‌ای که دست‌هایش را رو به بالا به هم گره کرده بیرون می‌آید و همراه با موسیقی آرامی که از جعبه شنیده می‌شود شروع به چرخیدن می‌کند: «این نمونه پارسال خیلی طالب داشت. قیمتش بود ۳۰۰ تومان الان شده ۸۰۰ هزار تومان.»‌ حسینی درباره فروش روز مادر می‌گوید: «۲۰درصد پارسال فروش داشتیم. اصلا درصد فروش ولنتاین را هم از روی فروش روز مادر تخمین زدم.» به گفته این فروشنده بیشترین کالایی که برای روز مادر فروخته شده جعبه‌های گل و همچنین کالاهای فانتزی چوبی است. همین‌طور مشاهدات ما نشان می‌دهد کارهای دستی نزد مردم بیشتر درخشیده‌اند. کالاهایی مثل مجسمه‌های چوبی یا منبت‌کاری‌ها و همین‌طور انواع عروسک دست‌ساز جایگاه ویژه‌ای نزد مشتری‌ها پیدا کرده‌اند:‌ «مردم که عروسک‌های دست‌ساز را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند توقع دارند که در اسباب‌بازی‌فروشی یا عروسک‌فروشی‌ها هم عرضه شود.» حسینی می‌گوید:« امسال برای اولین بار از عروسک‌های دست‌ساز برای فروش آوردیم که فروش خوبی هم داشته. ویژگی عروسک‌های دست‌ساز ظرافت کار آنها است. یکی از مشتری‌ها می‌گفت انگار بیشتر شبیه خودمان هستند تا این عروسک‌های چینی، اما همچنان خرس‌های بزرگ قهوه‌ای بیشترین تقاضا را برای ولنتاین دارند.»  مشاهدات میدانی خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» حاکی از کاهش فروش بیشتر از ۵۰ درصدی نسبت به پارسال است. همچنین کاسبان خیابان میرزای‌شیرازی می‌گویند قیمت‌ها با نرخ دلار افزایش داشته و کاهش توان خرید مردم در دخل آنها منعکس شده است.

فروشگاه اینترنتی مینی نی نی (mini-nini.com ) یکی از بزرگترین مزیت هایی که دارد این است که با شرکت های بزرگ صنعت اسباب بازی , بازی های فکری وسیسمونی نوزاد کشور از جمله شرکت های محترم دلیجان Delijan – بیبی لند Babyland – ارابه Arrabeh – زرین تویز Zarin toys – دورج تویز Dorj toys – صدرایی   Sadraie – صبا پلاستیک Saba plastic – امید پلاستیک  Omid plastic – جوان Javan – میکرو Micro – آریا  Aria– براوو Bravo  – سالار Salar– جی تویز Gtoys – مانلی Manelli– دنیای کودک Donyaye koodak و غیره ارتباطی تنگاتنگ دارد.

از این رو موارد مختلفی چون : اسباب بازی,اسباب بازی بچه گانه ,اسباب بازی دخترانه ,اسباب بازی پسرانه , اسباب بازی های تابستانی ,تفنگ ,ماشین ,ماشین کنترلی ,سه چرخه ,دوچرخه, اسکوتر ,بازی فکری ,بازی آموزشی ,ماشین بازی ,ماکت ماشین ,الاکلنگ ,تاب آویزی ,سرسره خانگی ,واکر و راکر ,لباس شخصیت های کارتونی ,بلز آموزشی ,آموزش موسیقی کودکان ,حیوانات اهلی ,موتوربازی ,خانه بازی ,ست ابزار کودکان ,حلقه ماساژ ,حلقه لاغری ,ماشین آتش نشانی ,کامیون بچگانه ,ماشین پلیس بچگانه ,مسلسل بچگانه ,آدمک بازی ,سیسمونی , کالسکه , روروئک , کریرنوزاد , صندلی غذاخوری , صندلی ماشین کودک , آغوشی نوزاد , تاب نوزاد , کیف لوازم کودک , ست وان حمام نوزاد ,ورزشی و سرگرمی ,توپ ,کیسه بوکس ,فوتبال دستی ,حلقه پرتاب ,بیلیارد ,منچ ,دوز ,مار پله ,شطرنج ,بسکتبال خانگی , اسکوتر بچگانه , اسکوتر s200 , اسکوتر چهارچرخ و غیره را در سایت خود به فروش میرساند.

راه ارتباطی سریع : لطفا جهت بررسی موجودی و استعلام قیمت های فروشگاه اینترنتی مینی نینی mini-nini.com بروز با شماره تماس ۰۹۱۲۶۲۱۵۵۴۵تماس حاصل نمایید .

دیدگاه‌ها (0)

مقایسه

ارسال سفارشات

مشتریان گرامی لطفا قبل از ثبت سفارش حتما بررسی های لازم را انجام دهید :

  1. سفارشات باربری تا قبل از 24 اسفند ماه قابل ارسال میباشد .(کالاهای حجیم مثل سرسره ها جزو این دسته هستند)
  2. سفارشات پستی برای کلیه شهرستان ها صرفا تا 26 اسفند ماه قابل ارسال هستند .
  3. کلیه سفارشات شهر تهران که با پیک ارسال میشود تا 27 اسفند قابل انجام هستند.

"مجموعه مینی نی نی از 27 اسفند الی 25 فروردین ماه هیچگونه فعالیتی (خرید-تحویل-ارسال-عودت وجه و...) نخواهد داشت "


مشتریان گرامی لطفا قبل از ثبت سفارش حتما بررسی های لازم را انجام دهید :

  1. سفارشات باربری تا قبل از 24 اسفند ماه قابل ارسال میباشد .(کالاهای حجیم مثل سرسره ها جزو این دسته هستند)
  2. سفارشات پستی برای کلیه شهرستان ها صرفا تا 26 اسفند ماه قابل ارسال هستند .
  3. کلیه سفارشات شهر تهران که با پیک ارسال میشود تا 27 اسفند قابل انجام هستند.

"مجموعه مینی نی نی از 27 اسفند الی 25 فروردین ماه هیچگونه فعالیتی (خرید-تحویل-ارسال-عودت وجه و...) نخواهد داشت "

This will close in 20 seconds